ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୨୦୨୧ରେ ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଯିବ କି ପୃଥିବୀ ?

ଫ୍ରାନ୍ସର ଭଵିଷ୍ୟଵାକ୍ତ ମାଇକେଲ ଡି ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ସଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହେଉଛି | ଅଦ୍ୟାବଧି ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକରେ ଲେଖିଥିବା ୭୦ ପ୍ରତିଶତରୁ ଅଧିକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି। ଶହ ଶହ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଲେସ୍ ପ୍ରଫେସିସ ନାମକ ଏକ ପୁସ୍ତକ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ | ଏହି ପୁସ୍ତକର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ୧୫୫୫ରେ ଆସିଥିଲା ​​| ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସଙ୍କ ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ସମୁଦାୟ ୬୩୩୮ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ଅଛି, ଯାହା ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସତ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି |

୨୦୨୧ରେ ଜମ୍ବି ହୋଇଯିବେ ମଣିଷ – ରୁଷିଆର ଜଣେ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଏପରି ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର ବିକଶିତ କରିବେ, ଯାହା ମଣିଷକୁ ଜମ୍ବି କରିଦେବ | ଏହିଭଳି ଭାବେ ମାନବ ପ୍ରଜାତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ। ଜୈବିକ ଅସ୍ତ୍ର ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ପାଇଁ ବିପଦ ହୋଇ ରହିଛି। କରୋନା ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବିନାଶ ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ । ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତରେ ଚୀନ୍‌ର ଏକ ଲ୍ୟାବରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଥର ରୁଷିଆରେ ବିକଶିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ନୂତନ ଭାଇରସ ମଣିଷ ସମାଜର ବିନାଶର କାରଣ ହେବ।

୨୦୨୧ରେ ପୃଥିବୀରେ ମହାପ୍ରଳୟ -ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଦୁର୍ଭିକ୍ଷ, ଭୂକମ୍ପ, ବିଭିନ୍ନ ରୋଗ ଏବଂ ମହାମାରୀ ପୃଥିବୀ ଧ୍ୱଂସ ହେବ ପୂର୍ବରୁ ସଙ୍କେତ ହେବ। ୨୦୨୦ ମସିହାରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ଏହାର ଆରମ୍ଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ | ୨୦୨୧ରେ, ଏମିତି ଏକ ଦୁର୍ଭିକ୍ଷ ଆସିବ, ଯାହା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଆସିନାହିଁ | ବିଶ୍ୱ ଜନସଂଖ୍ୟାର ଏକ ବଡ ଅଂଶ ଏହି ବିପର୍ଯ୍ୟୟରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ | ସୂର୍ଯ୍ୟର ବିନାଶ ଦ୍ୱାରା ପୃଥିବୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ | ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦ୍ୱାରା ଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିବ ।

୨୦୨୧ରେ ପୃଥିବୀକୁ ଧକ୍କା ଦେବ ଧୂମକେତୁ- ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୧ରେ ଧୂମକେତୁ ପୃଥିବୀକୁ ଧକ୍କା ଦେବ, ଯାହା ଭୂକମ୍ପ ଏବଂ ଅନେକ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର କାରଣ ହେବ। ଏହି ଗ୍ରହାଣୁ ପୃଥିବୀର କକ୍ଷପଥରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପରେ ଏହାଥିର ନିଆଁ ଲାଗିଯିବ |

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ନାସାର ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, 2009 KF1 ନାମକ ଏକ ଆଷ୍ଟ୍ରେଏଡ଼ ୬ ମଇ ୨୦୨୧ରେ ପୃଥିବୀକୁ ଧକ୍କା ଦେବାର ବିପଦ ରହିଛି। ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୯୪୫ ମସିହାରେ ଆମେରିକା ହିରୋସିମା ଉପରେ ପକାଇଥିବା ପରମାଣୁ ବୋମାଠାରୁ ଏହି ଆଷ୍ଟ୍ରେଏଡ଼ ଶକ୍ତି ପ୍ରାୟ ୧୫ ଗୁଣ ଅଧିକ ହେବ।

ମସ୍ତିଷ୍କ ଚିପ୍ – ମାନବଜାତିକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଆମେରିକୀୟ ସୈନିକମାନଙ୍କ ଠାରେ ମସ୍ତିଷ୍କ ଚିପ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ | ଏହି ଚିପ୍ ମାନବ ମସ୍ତିଷ୍କର ଜୈବିକ ବୁଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଆମେ ଆମର ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ ଶରୀରରେ କୃତ୍ରିମ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରିବୁ |

କାଲିଫର୍ନିଆରେ ଭୂକମ୍ପ- ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଏବଂ ମହାମାରୀ ବିଷୟରେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସଠିକ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ୨୦୨୧ ବର୍ଷ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ | ପୃଥିବୀର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥଳରେ ଏହି ଭୂମିକମ୍ପ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ | ଏକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଭୂକମ୍ପ ‘ନୂତନ ଜଗତ’କୁ ଧ୍ୱଂସ କରିବ। କାଲିଫର୍ନିଆକୁ ଏହାର ଉତ୍ପତ୍ତିସ୍ଥଳ ସ୍ଥାନ କୁହାଯାଇପାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ଏହା ହୋଇପାରେ |

ଭବିଷ୍ୟବାଣୀର କେତେ ପ୍ରଭାବ : ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଉପରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତି ସେମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଏକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ହୋଇପାରେ | ଏହି ଦାବିଗୁଡିକରେ କେତେ ଶକ୍ତି ଏବଂ ସତ୍ୟ ଅଛି, ଏହା କେବଳ ୨୦୨୧ରେ ଜଣା ପଡିବ |

Comments are closed.